Kategorie
Bez kategorii

Pani szuka pana – miłość w Internecie jest bliżej niż myślisz

Jak znaleźć kogoś, z kim będzie się chciało spędzić popołudnie, wieczór, tydzień, a może nawet resztę życia? Odpowiedź na to pytanie nigdy nie była prosta. Dziś może być jednocześnie łatwiej i trudniej niż kiedykolwiek wcześniej. Nie poznajemy już tak wielu ludzi, jak pokolenie naszych dziadków. Czasem nawet obowiązki zawodowe możemy wykonywać w domowym zaciszu. Z drugiej strony jednak, my, w przeciwieństwie do nich możemy dać ogłoszenie pani szuka pana. Warszawa, Kraków, Poznań, czy Wrocław to duże miasta, z pewnością więc dostaniemy przynajmniej jedną wartościową odpowiedź.

Nie bój się szukać

Dlaczego tak wiele osób cierpi z powodu samotności? Najprościej byłoby obarczyć winą za taki stan rzeczy współczesne technologie. Zamknięci w świecie telefonów komórkowych nie mamy już czasu dla drugiego człowieka, nie rozglądamy się wokoło. Oduczyliśmy się ufać. Czy jednak takie tłumaczenie może być kluczem do rozwiązania problemu naszej samotności? Odpowiedź na tak postawione pytanie nie jest oczywista.

Z jednej strony, nowe media zachęcają nas często, aby nie wychodzić z domu. Otwierają okno na świat i przekonują, że w domowym zaciszu dowiemy się o nim tak samo dużo, jak poza domem. Z drugiej jednak, nowe media są również znakomitym rozwiązaniem problemu z samotnością. To właśnie gdzieś w Internecie szukają kogoś bliskiego osoby takie, jak my, ogłoszenia typu pani szuka pana w Warszawie pozwalają więc na znalezienie się osobom, które w realnym świecie miałyby znacznie mniejsze szanse, aby wpaść na siebie.

Pamiętajmy jednak, że jeszcze żadne ogłoszenie nie napisało się samo. Jeśli chcemy zmienić nasze życie i rzeczywiście powiedzieć „nie” samotności, musimy podjąć konkretne działania. Jak to zrobić? Najtrudniejsze, wbrew pozorom, nie będzie wcale znalezienie portalu z anonsami. Znacznie trudniej jest przełamać własne opory i wytłumaczyć sobie, że miłość nie pyta o wiek, a szukanie jej w sieci to nie akt desperacji, ale dowód na to, że wiemy, do czego służą nowe media i jak korzystać z nich, aby działały na naszą korzyść.

Pani szuka pana – Warszawa pełna miłości w Internecie

Jeśli przyznaliśmy przed sobą, że zasługujemy na to, aby dać sobie szansę na miłość, już możemy nazwać się zwycięzcami. Teraz pozostaje jeszcze zrobienie wszystkiego, aby wykorzystać dobrze Internet. Pierwszym krokiem niech będzie więc znalezienie odpowiedniego portalu z ogłoszeniami. Pomocni mogą okazać się znajomi, którzy też mają podobne doświadczenia, przyda się nam jednak również odrobina cierpliwości. Czasem pierwszy wybór nie jest tym najlepszym, a strona, która wydawała się nam odpowiednia, służy przede wszystkim do poszukiwania krótkich przygód. Nie przejmujmy się tym jednak i szukajmy dalej.

Pomóc może nam przede wszystkim zasada, która mówi o tym, że im jest łatwiej, tym lepiej. Jeśli strona na której pani szuka pana w Warszawie jest skomplikowana, zastanówmy się, czy mamy ochotę na zgłębianie jej tajników. Pamiętajmy jednak, że o ile osoby młode nie gubią się w gąszczu różnorodnych abonamentów i mniej typowych form komunikacji, im starsi są nasi potencjalni partnerzy, tym ciężej jest im korzystać z tego, co przesadnie zaawansowane. Może się więc okazać, że znaczenie lepszą opcją będzie klasyczny portal z ogłoszeniami, na którym osoby marzące o uczuciu starają się przybliżyć nam swoją sylwetkę i zapraszają do nawiązania znajomości.

Odważnie i ostrożnie – sztuka szukania miłości w Internecie

Jak sprawić, aby ogłoszenie pani szuka pana Warszawa zaowocowało ciekawą znajomością? Kluczem do sukcesu musi być kombinacja ostrożności i odwagi. Nie zamykajmy się na inne osoby nawet, jeśli na pierwszy rzut oka nie są odzwierciedleniem naszych ideałów. Pierwsze wrażenie robi się tylko raz, a i my z pewnością kiedyś nie zaprezentowaliśmy się tak korzystnie, jak chcielibyśmy. Ufajmy jednak intuicji. Jeśli ogłoszenie wydaje się nam podejrzane, a zamieszczająca je osoba sprawia wrażenie agresywnej lub natrętnej – nie szukajmy z nią nici porozumienia. Pamiętajmy, że pani szuka pana, a nie kłopotów.

Dodaj komentarz