Kategorie
Ogłoszenia

Praca w Ełku

Położony w województwie warmińsko-mazurskim Ełk zamieszkuje ponad 61 tysięcy osób. To nie tylko największe miasto na Mazurach, ale również najważniejszy ośrodek kulturalny i przemysłowy w regionie. Może wydawać się, że wówczas, gdy w grę wchodzi praca Ełk jest w stanie zaproponować przede wszystkim stanowiska ściśle związane z obsługą ruchu turystycznego. Rzeczywiście, latem pojawia się duże zapotrzebowanie na pracowników zatrudnionych w sektorze usług, wśród ofert pracy w mieście ni brakuje jednak i takich, które nie są powiązane z jego dochodami czerpanymi z turystyki.

Atrakcyjna i stała praca – Ełk w kontekście strefy ekonomicznej

O dużej atrakcyjności Ełku na lokalnym rynku pracy przesądza przynajmniej kilka czynników. Na pierwszy plan wysuwa się to, że mamy do czynienia z największym ośrodkiem w regionie, w którym możemy szukać zatrudnienia, to zaś oznacza, że wiele firm w naturalny sposób uznaje, że Ełk jest idealnym obszarem na ich siedzibę. Nie można jednak zapominać i o tym, że w mieście znajduje się podstrefa Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, co w praktyce oznacza, że można prowadzić tu działalność gospodarczą na szczególnych zasadach. Preferencyjne warunki ściągają do Ełku podmioty zarówno z kraju, jak i zza granicy i to właśnie one są dziś najważniejszymi pracodawcami.

Obecnie najbardziej znana wydaje się być w tym kontekście ciesząca się uznaniem na całym świecie fabryka drzwi i ościeżnic Porta Drzwi. Renomowany dostawca zatrudnia zarówno pracowników fizycznych, jak i specjalistów zwracając uwagę na to, że również na halach produkcyjnych tej firmy już nie długo dominować będą przede wszystkim precyzyjne maszyny. Poza Portą w podstrefie pracowników szuka również stalowe centrum serwisowe, uznana fabryka papieru wykorzystywanego przez przemysł drzewny, a także fabryka listew przypodłogowych i do glazury. Wraz z firmami polskimi działają tu również te, które wywodzą się ze Szwajcarii, Tajwanu, Korei oraz Austrii.

Także poza strefą życie gospodarcze nie zamiera. Szczególnie interesujące wydają się w tym kontekście zakłady mięsne Animex znane w całym kraju i datujące swoje początki jeszcze na rok 1907. W mieście produkuje się również wiązki i oświetlenie samochodowe czyniąc z Ełku ważny punkt także na polskiej mapie firm związanych z szeroko rozumianą branżą motoryzacyjną.

Czas na poszukiwania

Osobom, które poszukują pracy Ełk jest w stanie wiele zaoferować. Starając się o angaż do którejś z tutejszych firm należy liczyć się jednak z tym, że konkurencja będzie spora. Miasto jest atrakcyjne nie tylko dlatego, że opiera się na zakładach produkcyjnych dających zysk pewniejszy niż turystyka. Nie można zakwestionować również tego, że kusi osoby chcące godnie żyć w pięknym otoczeniu. Jest to szczególnie dobrze widoczne, gdy poszukiwani są specjaliści posiadający wiedzę w dość wąskim zakresie. Poza lokalnymi kandydatami na ogłoszenia odpowiadają również mieszkańcy innych części Polski wychodzący z założenia, że mieszkanie w Ełku nie będzie dla nich żadnym utrudnieniem.

Poszukując pracy najlepiej przeszukiwać lokalne portale z ogłoszeniami dające się poznać jako najpewniejsza baza wiedzy o zatrudnieniu. Korzystają z nich zarówno polskie, jak i zagraniczne firmy działające w mieście, a osoby odpowiedzialne w nich za proces rekrutacji są przeważnie zadowolone ze skuteczności tego rodzaju portali. Serwisy ogłoszeniowe powinny zresztą przypaść do gustu również osobom, które poszukują zatrudnienia. Z jednej strony, są wyjątkowo przejrzyste, z drugiej zaś – pozwalają na segregowanie ofert pracy w oparciu o zróżnicowane kryteria.

Często mówi się przecież, że szukanie zatrudnienia to niełatwa i absorbująca praca, wypada więc docenić próby jej ułatwienia. Dzięki serwisom ogłoszeniowym to my możemy zdecydować, które kryteria wyszukiwania mają naprawdę duże znaczenie, a które można uznać za mniej istotne. Pozwalają one również na szybki odsiew firm i stanowisk, które, z różnych przyczyn, nie wydają się nam atrakcyjne. Dzięki temu praca w Ełku rzeczywiście zaczyna znajdować się na wyciągnięcie ręki.